"Książka, literatura, poezja - nigdy nie narzuca nam tempa życia – jest Twoim Przyjacielem, w przygodzie wzruszeń, przemyśleń, o wielkiej dyskrecji wspólnego przebywania…"

Jerzy Ł. Sylwian
Schowek

Schowek jest pusty

Kategorie

Wiersze Polskie po 1918 - Pogoda Ziemi
  • 0

Wiersze Polskie po 1918 - Pogoda Ziemi

Kategoria:

Literatura i Poezja

Wydawnictwo

MARTEL

ISBN/Symbol: 978-83-61178-40-8
Ilość stron: 512
Oprawa: Twarda
Format: 17x24

Cena:

19.90 zł
Produkt dostępny: Tak
schowek

Opis:

Jaka jest polska poezja po 1918 roku? Nikt nie zna chyba odpowiedzi na to pytanie.   W niniejszym wyborze prezentujemy nie tylko kanon polskich wierszy, które trafiły do szkolnych podręczników, ale też poezję prawdziwie współczesną - twórców urodzonych nawet pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku.   Czytelnik znajdzie tu obszerny wybór wierszy Bolesława Leśmiana, Jarosława Iwaszkiewicza, noblisty Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, noblistki Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Rafała Wojczaka, Stanisława Barańczaka. Wszystkich nazwisk nawet nie sposób tu wymienić.   Naszym celem było też pokazanie, co się dzieje w polskiej poezji teraz, w pierwszej dekadzie XXI wieku, dlatego znacznie wykraczamy poza ustalone schematy. Chcieliśmy pokazać poezję "żywą" żyjących poetów. Czy wejdą do kanonu polskiej poezji? Czas pokaże.   Ten wybór z racji swojej aktualności jest kierowany nie tylko do uczniów - licealistów czy studentów, ale do szerokiego grona miłośników poezji.

Opinie klientów

  • Zaloguj się, aby dodać opinię
Poleć znajomemu Drukuj kartę produktu Produkty z tej kategorii

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij