"Książka, literatura, poezja - nigdy nie narzuca nam tempa życia – jest Twoim Przyjacielem, w przygodzie wzruszeń, przemyśleń, o wielkiej dyskrecji wspólnego przebywania…"

Jerzy Ł. Sylwian
Schowek

Schowek jest pusty

Kategorie

Wielka Podróż po Polsce
  • 0

Wielka Podróż po Polsce

Kategoria:

Gry i zabawy

Wydawnictwo

MARTEL

ISBN/Symbol: 0088363546045
Ilość stron: 0
Oprawa: Twarda
Format: 33x30x9

Cena:

65.00 zł
Produkt dostępny: Nie
schowek

Opis:

Gra planszowa Wielka podróż po Polsce przeznaczona jest dla wszystkich miłośników podróży po Polsce, dla tych, którzy lubią podróżować także palcem po mapie, oraz tych, którzy o Polsce wiedzą sporo, a chcieliby wiedzieć jeszcze więcej. Co jest symbolem Tatrzańskiego Parku Narodowego? Jaka góra jest dla Ślązaków miejscem świętym? W jakiej miejscowości przechowywane są relikwie świętego Walentego? Gdzie znajduje się arboretum, w którym rosną trzy słynne dęby Lech, Czech i Rus? Jak nazywa się zaopatrzony w pęcherze pływne brunatny glon, wyrzucany przez fale na bałtyckie plaże? Gdzie znajduje się klasztor Cystersów, w którym przechowywany jest jedyny w Polsce egzemplarz Biblii Gutenberga? W którym roku koronował się Bolesław Chrobry? Kto w 1976 roku, w wieku 88 lat, został prezydentem RP na uchodźstwie? W którym roku miała miejsce pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do kraju?
 
Wielka podróż po Polsce to wspaniała zabawa dla całej rodziny. To wyprawa, podczas której przemierzamy Polskę wzdłuż i wszerz. Poznajemy historię, przyrodę i kulturę naszego kraju, spotykamy wybitnych uczonych oraz artystów i ich dzieła, oglądamy najpiękniejsze miasta. To doskonała rozrywka na długie zimowe wieczory, a także wspaniały trening teoretyczny przed wiosenno-letnimi wędrówkami po kraju. Czeka na ciebie plansza do gry w kształcie mapy Polski, a na niej prawie sto najciekawszych miejsc w naszym kraju. 200 kart Cel podróży z zapierającymi dech w piersi ilustracjami. 750 kart Podróż, a na każdej z nich trzy pytania dotyczące polskiej historii, przyrody, kultury, geografii, zasad ruchu drogowego itp. 200 kart Dom – na każdej trzy pytania kwizowe, przy których możesz poprosić o koło ratunkowe „pół na pół”. A do tego karty, które uatrakcyjnią ci podróż: 48 kart Pomoc drogowa i 24 karty Objazd, dzięki którym będziesz przyspieszać lub zawracać – w zależności od tego, czy dopisze ci szczęście. Gra zawiera:
- Pudełka na karty
- Plansza do gry w kształcie mapy
- Pionki do gry w kształcie samochodzików
- 300 kolorowych zdjęć i ilustracji

Opinie klientów

  • Zaloguj się, aby dodać opinię
Poleć znajomemu Drukuj kartę produktu Produkty z tej kategorii

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij