"Książka, literatura, poezja - nigdy nie narzuca nam tempa życia – jest Twoim Przyjacielem, w przygodzie wzruszeń, przemyśleń, o wielkiej dyskrecji wspólnego przebywania…"

Jerzy Ł. Sylwian
Schowek

Schowek jest pusty

Kategorie

Słownik Wyrazów Obcych
  • 0

Słownik Wyrazów Obcych

Kategoria:

Język Polski

Wydawnictwo

MARTEL

ISBN/Symbol: 978-83-262-1252-9
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka
Format: 16x23

Cena:

10.00 zł
Produkt dostępny: Nie
schowek

Opis:

Słownik - jak piszą we wstępie autorzy - gromadzi wyrazy, które weszły (i wciąż wchodzą) do języka polskiego i często sprawiają kłopot. Czytelnik znajdzie w słowniku etymologię słów, przykłady ich użycia oraz różne ciekawostki. Książka została podzielona na trzy części: pierwsza zawiera słownictwo ogólne, druga składa sie z bloków tematycznych ( filozofia, nauki ścisłe, informatyka, przyroda, język, muzyka, plastyka, sport i gry), natomiast trzecia to pochodzące z języków obcych słowa i zwroty, których Polacy używają najczęściej. Hasłem przewodnim autorów, towarzyszącym im przy tworzeniu słownika, było: "łączyć przyjemne z pożytecznym", dzięki czemu Czytelnicy przekonają się, że poznawanie słów to nie tylko nauka, ale także wielka przyjemność.

Opinie klientów

  • Zaloguj się, aby dodać opinię
Poleć znajomemu Drukuj kartę produktu Produkty z tej kategorii

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij