"Książka, literatura, poezja - nigdy nie narzuca nam tempa życia – jest Twoim Przyjacielem, w przygodzie wzruszeń, przemyśleń, o wielkiej dyskrecji wspólnego przebywania…"

Jerzy Ł. Sylwian
Schowek

Schowek jest pusty

Kategorie

Głodny Mnich Czyli Sekrety Reflektarza
  • 0

Głodny Mnich Czyli Sekrety Reflektarza

Kategoria:

Kulinarnia

Wydawnictwo

MARTEL

ISBN/Symbol: 978-83-89642-44-8
Ilość stron: 286
Oprawa: Twarda
Format: 20x25,5

Cena:

39.00 zł
Produkt dostępny: Tak
schowek

Opis:

Na początku wyjaśnijmy czym ta książka jest i czym nie jest. Jest na pewno opowieścią o jedzeniu i piciu czyli tej stronie naszego życia bez której niezależnie jakbyśmy się starali nie możemy się obejść. Powiedzenie czy jemy aby żyć czy żyjemy aby jeść mimo sardonicznego sokratesowego tonu jest powiedzeniem w obu wersjach prawdziwym. W tej książce staramy się opisać naszą żarłoczną rzeczywistość w cieniu klasztornej ciszy ten tajemniczy świat nieustająco się bowiem zmieniał i zaskakiwał łącząc przyziemne opisy z metafizycznymi uniesieniami i wjeżdżając na klasztorny stół z iście diabelskim jadłospisem. Natomiast Głodny mnich nie pretenduje do miana historycznego dzieła nie stanowi żadnego kompendium jest raczej luźną opowieścią o setkach lat doświadczeń refektarza. Czasami dotyczącą ascetycznego do przesady a czasami skłonnego do rozpusty mniszego żołądka. To dywagacje uzupełnione przepisami o kulinarnym wkładzie klasztornych braci w poszerzanie naszego menu. Ci wielcy degustatorzy zaczynali od modlitwy chwalącej boże dary i często kończyli na rozkosznej satysfakcji z ich spożywania niezależnie czy mówili amen rozumiejąc to jako starotestamentowe niech tak będzie czy jako nowotestamentowy symbol Jezusa to zawsze strawa pojawiająca się na ich stołach miała przynosić ulgę zarówno tę w wymiarze duchowym jak i tę zaspokajającą cielesne potrzeby.

Opinie klientów

  • Zaloguj się, aby dodać opinię
Poleć znajomemu Drukuj kartę produktu Produkty z tej kategorii

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij